Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
Gerberos s.r.o. Menu

Ako vybrať topánky na bežky

Výberu bežeckých topánok je potrebné venovať zvýšenú pozornosť. Predovšetkým voľba veľkosti je dôležitá, pretože pri zlom výbere môžete trpieť pľuzgiermi, odreninami nôh alebo zimou. Zároveň je ale vhodné mať jasno, aký štýl bežkovanie je váš obľúbený a aké budete mať viazanie - či NNN alebo SNS. Podľa týchto údajov potom vyberiete ľahko tie správne topánky.

 

Aký zvoliť typ topánky

Skate topánky: sú topánky určené špeciálne pre korčuľovanie. Tieto topánky majú pevnú podrážku a konštrukciu okolo členku. Tieto konštrukčné prvky zaisťujú, že je noha zafixovaná v topánke až po členok a lyžiar má tak odraz pod úplnou kontrolou.

Combi topánky: sú univerzálne byty, ktoré kombinujú vlastnosti topánok na klasiku a topánok na skate. Tieto byty majú konštrukciu fixujúce členok, podobne ako skate topánky, ale zároveň majú pružnú podrážku, vďaka ktorej možno ohnúť chodidlo pre odraz ako na klasických bežkách.

Topánky na klasiku: tieto topánky sú určené pre jazdu v stope. Majú pružnú podrážku, ktorá sa bez problému ohne pri odraze v stope. V niektorých prípadoch majú konštrukciu pre fixovanie členku ako majú topánky na skate, ale táto konštrukcia nie je zďaleka tak pevná.

 

Ako vybrať správnu veľkosť topánky?

Bežecké topánky je potrebné vyberať cca o pol čísla väčšie ako je vaša skutočná veľkosť! V topánke by totiž mal byť priestor pre prípadné napuchnutiu nohy pri behu. Topánka by ale nikdy nemala byť o toľko väčší, aby sa v nej pohyboval členok. V prípade, že máte pocit, že sa vám topánka vyzúva, potom vyberte topánku menšia alebo iný model.

 

 

Prezrite si kompletnú ponuku bežeckých topánok!

 

Stále váhate? 

 Nezúfajte, sme tu pre vás!