Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
Gerberos s.r.o. Menu

SkiGuru 5 krokov pre vaše nové lyže.

Zháňate Zjazdové lyže nebo Bežky?

1 Kto bude lyžovať?

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše. S lyžami je to rovnaké, preto sa delia do kategórií podľa toho, kto na nich jazdí ... Detské lyže sú určené pre našich najmenších (do výšky 120cm), juniorské lyže sú pre odrastenejšie deti, ženy majú svoje špeciálne lyže a pre zvyšok populácie sú lyže unisex .

2 Ako dobre viem lyžovať?

Nepodceňujte sa a nepreceňujte sa! Každý asi približne vie, ako vie lyžovať a podľa toho by si mal vybrať pre seba vhodnú lyžu. Lyže možno rozdeliť do skupín podľa zdatnosti jazdca. Základným kritériom pre výber lyže je jej tvrdosť. Pokiaľ ste začiatočník , odporúčame mäkšie lyže, ktoré nie sú tak náročné na techniku ​​jazdy. Ak viete lyžovať dobre a ste pokročilý lyžiar , sú pre Vás vhodné tvrdšie lyže. Dá sa zjednodušene povedať, že čím lepší lyžiar, tým tvrdšie lyže by mal mať.

3 Kde budem lyžovať?

Každý má rád to svoje. Lyžovať sa dá ledaskde, ale takmer vždy je to zážitok! Väčšina lyžiarov vyhľadáva jazdu na zjazdovke, čím je zjazdovka lepšie upravená tým lepšie. Niekomu k spokojnosti stačí celodenné lyžovanie na zjazdovke, pre neho sú lyže určené na zjazdovku . Iný si rád spestria lyžovanie občasným výletom mimo zjazdovku do voľného terénu, ten už ocenia lyže z kategórie zjazdovka-voľný terén. Potom tu máme čím ďalej väčšiu skupinu lyžiarov, čo zjazdovku berú len ako transportný cestu do svojho freeridového raja, pre nich sú určené lyže pre voľný terén. a nesmieme zabudnúť na mladých a nepokojné čo robia v snowparkoch triky, im sú určené lyže z kategórie snowpark . Pretože všetci vo finále jazdí na snehu, jednotlivé kategórie sa môžu prelínať a tým pádom existujú rôzne kombinácie.

4 Akú typ lyže alebo štýl jazdy preferujem?

Ak lyžujete prevažne na upravenej zjazdovke a ste vyznávačom športovej jazdy, milujúci jazdu po hrane, sú pre Vás vhodné lyže typu slalomka alebo obráčka , ktoré sú veľmi agilný a perfektne drží na hrane. Pre celodenné pohodlné lyžovanie na zjazdovke, spestrené občasnú zastávkou v bufete, je vhodné zvoliť lyže z kategórie all-round , ktoré vďaka mäkšie konštrukcii a väčšej ploche lepšie zvládajú nerovnosti a ľahšie odpúšťa chyby. Ak zo zjazdovky občas vyrazíte okúsiť nadýchanosť prašane do voľného terénu, tak sú pre Vás vhodné lyže z kategórie all-mountain , ktoré dobre jazdí na zjazdovke aiv teréne je na ne spoľahnutie. pre absolútnu zástanca jazdy vo voľnom teréne, sú určené lyže z kategórie freeride. Lyžiari v parku, milujúci skoky, raily atď. ocenia lyže z kategórie freestyle . Pre tých, ktoré už zjazdové lyžovanie toľko nebaví a chcú sa vydať do miest v horách, kam žiadne vleky nevedú, sú skialpy .
Samostatnou kategóriou sú krátke a zábavné Bigfoot. Pre vyznávačov radikálneho carvingu - ultimatívny jazde po hrane, sú určené lyže z kategórie funcarvingu.

5 Akú zvoliť dĺžku lyže?

Tu zadajte svojou pravdivú výšku. Výsledná dĺžka lyže závisí od zvoleného typu lyže.