Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Výmena a vrátenie tovaru

Výmena tovaru

Lyzelyze.sk Vám ponúka nadštandardnú službu: výmena zaslaného tovaru!

Pokiaľ Vám zaslaný tovar (neplatí pre osobný odber) z nejakého dôvodu nevyhovuje (napr. Nesedí Vám veľkosť, nevyhovuje tvar helmy, alebo sa Vám nepáči farba apod.). ponúkame Vám jeho bezplatnú výmenu!

Podmienkou je, že tovar musí byť v pôvodnom obale a nepoužité!

Tovar riadne zabaľte a zašlite na adresu:

Sport Hangar CZ - lyzelyze.cz
VÝMENA
Křesomyslova 384/17
14000 Praha 4

Priložte kópiu dokladu o nákupe a priamo na ňu pripíšte, za čo presne chcete tovar vymeniť, ideálne kód tovaru z eshopu, prípadne popis: značka, model, farba, veľkosť.

Neposielajte zásielku na dobierku! (Taká zásielka bude odmietnutá)

Tovar Vám vymeníme a obratom pošleme. Pri výmene nehradí zákazník poštovné (ak ide o zásielku v cene väčšie nez 2000, -Sk). Pri ďalšej výmene je poštovné účtované vo výške 120, - Sk. (Bezvýhradne)

Vrátenie tovaru

V prípade, že ste spotrebiteľ, máte podľa § 1829 občianskeho zákonníka (zákon č. 89/2012 Zb.) Právo zakúpený tovar cez eshop vrátiť bez udania dôvodu, a to do 14 kalendárnych dní od dátumu prevzatia tovaru.

V prípade, že nie ste spotrebiteľ, teda tovar nakupujete v rámci svojej obchodnej alebo podnikateľskej činnosti (o čom rozhoduje uvedenia IČO na nákupnom doklade), právo na odstúpenie vám nevzniká, lebo zákon túto možnosť neuvádza.

Pokiaľ chcete u nás zakúpený tovar vrátiť, môžete tak urobiť dvoma spôsobmi:

  1. Zboží môžete osobne odovzdať na našej predajni.
  2. Zboží môžete zaslať prepravnou spoločnosťou na nižšie uvedenú adresu

Sport Hangar CZ - lyzelyze.cz
VRÁTENIE TOVARU
Křesomyslova 384/17
14000 Praha

Vrátený tovar prosíme dobre zabaľte, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy.

Vždy je potrebné doložiť doklad o nákupe preukazujúci kúpe tovaru u Sport Hangar CZ s.r.o. (faktúra, predajka) a uviesť číslo Vášho bankového účtu!

Prosíme, uveďte tovar pokiaľ možno do pôvodného stavu, predídete tým možnému zníženiu vrátenej sumy o náklady vynaložené na uvedenie tovaru do pôvodného stavu.

Peniaze za tovar Vám zašleme na Váš bankový účet čo najskôr, najneskôr do 14 dní od dní od odstúpenia od zmluvy, nie však skôr než dôjde k doručenie vráteného tovaru späť na naše reklamačné oddelenie (prípadne ako preukážete, že vrátený tovar nám už bol odoslaný) . Náklady na vrátenie tovaru sú v tomto prípade na strane kupujúceho.

Upresňujúce informácie

Dodržanie 14 dňovej lehoty

Pre dodržanie lehoty je rozhodujúce, kedy je odstúpenie od zmluvy odoslaný. Lehota na odstúpenie sa tak považuje za zachovanú, ak spotrebiteľ v jej priebehu odošle podnikateľovi oznámenie, že od zmluvy odstupuje.

Lehota na odstúpenie od zmluvy trvá 14 kalendárnych dní, nie pracovných, a začína plynúť nasledujúci kalendárny deň po prevzatí tovaru spotrebiteľom.

Obal a jeho vrátenie

Obal nie je predmetom kúpy ani súčasťou kúpenej veci. Aj napriek tomu má Sport Hangar CZ s.r.o. právo na náhradu skutočne vynaložených nákladov spojených s vrátením tovaru a jeho uvedením do pôvodného stavu. Tieto náklady sú vždy individuálne posúdené a ako také sú potom zákazníkovi naúčtované a započítané s čiastkou za vrátený tovar

Vyskúšanie tovaru

Tovar si môžete vyskúšať. Nemalo by však dôjsť k jeho zjavnému opotrebovaniu. Tovar môže byť použité, ale treba myslieť na náklady, ktoré bude mať Lyzelyze.sk s uvedením tovaru do pôvodného stavu a ktoré môžu byť požadované k úhrade.

S ohľadom na rôznorodosť tovaru je každý prípad odstúpenia od zmluvy riešený individuálne.

Výhody

  • Online sprievodca výberom lyží
  • Kamenná prodejna v Praze
  • Doprava od 222 EUR zadarmo
  • Vyzkoušení lyží před nákupem