Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
Gerberos s.r.o. Menu

Ako vybrať lyžiarsku prilbu

 

Pri výbere helmy je potrebné sa najprv rozhodnúť, aký typ vám bude najviac vyhovovať. A zároveň nesmieme zabudnúť ani na správnu veľkosť.

Typy lyžiarskych heliem

Celoskořepinové helmy, sú prilby vyrobené z jedného kusu škrupiny, ktorý chráni aj uši. Tento druh konštrukcie je používaný u závodných prilieb. Výhoda týchto heliem je väčšia bezpečnosť, ale na druhú stranu sú ťažšie.

Pološkrupinové helmy, sú najčastejšie zastúpeným druhom lyžiarskych heliem na trhu. Tieto prilby majú textilné ušnice, vďaka čomu sú ľahšie a pohodlnejšie ako celoskořepinové helmy.


Helmy s visor, sú prilby ktoré majú integrovaný plexi štít, ktorý plne nahradzuje lyžiarske okuliare. Tieto prilby sú síce drahšie ako klasické, ale odpadá starosť o okuliare. Veľa je ocenia aj ľudia s dioptrickými okuliarmi. Visor je možné v prípade poškriabaniu dokúpiť a vymeniť. Nevýhodou tohto riešenia je, že visor musí perfektne sadnúť na tvár, aby pod neho nefúkalo, čo býva niekedy problém.

 

Voľba správnej veľkosti prilby

Lyžiarska prilba je bezpečnostný prvok, ktorý ak je správne vybraný, môže zachrániť aj život. Preto je nutné nepodceniť výber správnej veľkosti! Helmu je nutné starostlivo vyskúšať a uistiť sa, že na hlave sedí a nehýbe sa. Pri predklonení by prilba nemala spadnúť z hlavy a to aj pri rozopnutom podbradníkom. V žiadnom prípade by však helma nemala na hlave tlačiť!


Nezabudnite tiež zohľadniť, či do helmy padnú lyžiarske okuliare. Preto je treba skúšať helmu aj s lyžiarskymi okuliarmi. Tu je potrebné sledovať, či okuliare čo najviac vyplní vnútorný priestor. Predovšetkým či nie je voľné miesto medzi hornou hranou okuliarov a helmou. Okuliare by ale nemali byť tak veľké, že vás tlačí na nose.

 

Prezrite si kompletnú ponuku heliem!

 

Prezrite si kompletnú ponuku palíc!

 

 

Stále váhate? 

 Nezúfajte, sme tu pre vás!