Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
Gerberos s.r.o. Menu

Ako vybrať bežecké palice

 

Výber bežeckých palíc spočíva v prvom rade v určení bežeckého štýlu, pre ktorý hodlám palice používať. Od toho je závislá dĺžka palíc. Ďalej si môžete vybrať materiál palíc a typ ich madla.

Ako vybrať správnu dĺžku bežeckých palíc

Pri určení správnej dĺžky bežeckých palíc je najprv potrebné si povedať, či budete preferovať klasický štýl alebo korčuľovanie. Všeobecne platí, že pre korčuľovanie je lepšie voliť dlhší palice ako na klasiku.

 Preto na korčuľovanie vyberajte dĺžku palíc v rozmedzí 88 - 90% vašej výšky a na klasiku 81 - 84% vašej výšky.

Aký zvoliť materiál palice

Čo sa týka materiálu, potom máte na vybranú predovšetkým z dvoch možností. Buď zvolíte klasickú variantu paličiek vyrobených z hliníka. Tieto palice sú lacnejšie a odolnejšie, ale výrazne ťažšie.

Pokiaľ vám ide predovšetkým o výkon, potom sú pre vás ideálnou voľbou palice vyrobené z karbónu. Tie sú výrazne ľahšie, ale tiež krehkejšie a drahšie.

Alebo môžete využiť kombinácia oboch materiálov.

 

Aké zvoliť madlo a pútku bežeckých palíc

Na madle a pútku u bežeckých palíc veľmi záleží, pretože správny úchop vám pomôže s veľkou časťou odrazu. Madla u bežeckých palíc sa vyrábajú buď z obyčajného plastu, ktorý nezabezpečuje žiadnu priľnavosť, čo je lacnejšia alternatíva. Ak však chcete, aby palice priľnuli k vašim rukaviciam, potom voľte madlá z korku, ktoré vám z ruky len tak neskĺznu.

Ďalej je potrebné rozhodnúť, či ušetríte a zvolíte obyčajné pútko, ktoré slúžia len ako poistka pred stratou palíc, alebo si priplatíte za ergonomická pútka, ktoré dokonale objímu dlaň a predĺži záber rúk pre celú dráhu odpichu.

 

Prezrite si kompletnú ponuku bežeckých palic!

 

Stále váhate? 

 Nezúfajte, sme tu pre vás!