Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
Gerberos s.r.o. Menu

Ako vybrať zjazdové palice?

Niekto rád lyžuje s palicami, niekto radšej bez. Ak patríte do tej prvej kategórie, poďte sa s nami pozrieť na dnešného sprievodcu výberom. Pri výbere zjazdových palíc je potrebné sa zamerať na 3 základné kritériá. Tieto kritériá sú dĺžka, materiál palice a typ madla / pútka.

Akú zvoliť dĺžku zjazdových palíc?

Pre určenie správnej dĺžky zjazdových palíc existuje jednoduchá pomôcka. Stačí vynásobiť výšku vašej postavy číslom 0,7 a máte výsledok. Jednoduché, že? Aby ste to mali ešte jednoduchšie, máme na našom e-shope u každej dĺžky zjazdových palíc uvedenú aj zodpovedajúce výšku postavy.

 

Aký zvoliť materiál zjazdových palíc?

Zjazdové palice sú vyrábané väčšinou z dvoch základných materiálov, hliníka a karbónu. Existujú ale aj paličky, ktoré sú kombináciou týchto dvoch materiálov. Všeobecne platí, že hliníkové palice majú síce väčšiu hmotnosť, ale viac vydrží. Oproti tomu karbónové palice sú pomerne ľahké, však krehké. Veľa teda záleží aj na vašich preferenciách.

 

Aký zvoliť druh madlá / pútka?

Ďalším kritériom pre voľbu zjazdových palíc je druh madlá a pútka. Držadlo môže byť základná z obyčajného tvrdého plastu, ako je tomu u lacných palíc. Alebo môže byť ergonomické z mäkších materiálov, ktoré lepšie padnú do ruky ako je to u drahších modelov. Pútka môžu byť obyčajné, slúžiace čisto len na zabránenie straty palice, alebo bezpečnostné, ktoré sa v prípade pádu oddelí od palice a zabraní tak tomu, aby ste sa pri páde poranili palíc. Špecialitou sú palice od značky Leki, ktoré majú unikátny mechanizmus nazývaný Trigger. Ten umožňuje pripevniť pútka k rukaviciam (alebo je pútko súčasťou rukavíc Leki) a pomocou špeciálneho očká pripevniť palicu k tomuto pútku. Aj tento systém má bezpečnostné vypínanie.

 

Prezrite si kompletnú ponuku palíc!

 

 

Stále váhate? 

 Nezúfajte, sme tu pre vás!